اپلیکیشن

کامپیوتر را از راه دور با گوشی های اندرویدی یا آیفون کنترل کنید

TeamViewer نام اپلیکیشنی است که به شما اجازه میدهد بوسیلهٔ گوشی هوشمند خود از راه دور به کامپیوتر دسترسی‌ داشته باشید.

لازم است که این اپلیکیشن را هم برروی گوشی خود و هم بر روی کامپیوتری که می‌خواهید به آن دسترسی‌ داشته باشید، دانلود کنید. سریعترین راه برای آماده کردن کامپیوتر استفاده از گزینهٔ Run (اجرا) به جای Install (نصب) در طول راه اندازی این اپلیکیشن می‌باشد. سپس بلافاصله بعد از پذیرفتن توافقنامه، یک پنجره باز خواهد شد که یک شناسه موقت و یک رمز را به شما نشان میدهد.

نرم افزار را دانلود کنید یا تنها Run کنید

نصب اولیه برنامه بر روی سیستم

دریافت پسورد از Teamviewr

 تا اینجا شما Teamviewr را بر روی کامپیوتری که می خواهید به نوعی آن را از راه دور کنترل نمایید نصب نمودید و آیدی و پسورد دریافت کردید، حالا می بایست بر روی آیفون، آیپد و یا تلفن همراه هوشمند اندرویدی خود نیز این اپلیکیشن را نصب نمایید، به صفحه ای که برای دانلود در چند سطر قبل معرفی شده بود بازگزدید گزینه “Mobile” را انتخاب نمایید، و مراحل قبل را ادامه دهید تا این اپلیکیشن بر روی تلفن همراه شما نیز نصب گردد.

ما برای اینکه کاربری این اپلیکیشن را به طور کامل برای شما به نمایش در آوریم، اپلیکیشن را بر روی Samsung Galaxy SII

نصب نمودیم. تا اتصال به کامپیوتر را با تلفن همراه به تصویر بکشیم:

حالا اپلیکیشن Teamvier را در تلفن همراه باز نمایید، در ابتدا آیدی  و سپس پسورد دریافتی از این نرم افزار در کامپیوتر را وارد کنید، شما حالا به دسکتاپ یا کامپیوتر خانگی خود متصل شده اید، توجه کنید ضرورتی وجود ندارد که از یک شبکه داخلی یکسان یا شبکه بی سیم یا اینترنت یکسان هر دو دستگاه استفاده کنند و داشتن ارتباط اینترنت متفاوت هم برای اجرای این اپلیکیشن کافیست.

اپلیکیشن Team viewer در تلفن همراه

وارد کردن آیدی دریفاتی از برنامه Team viewer

وارد نمودن پسورد دریافتی از Team viewer

شما از طریق تلفن همراه وارد دسکتاپ کامپیوتر خانگی خود شده اید، با استفاده از درگ کردن برای جابجایی، دو مرتبه با انگشت بر روی صفحه نمایش زدن به جای کلیک راست، استفاده از “X” برای بستن صفحات و مواردی از این دست به راحتی می توانید تمام آیتم ها را کنترل نمایید.

کنترل دسکتاپ توسط تلفن همراه

وارد شدن در بخش های مختلف کامپیوتر از طریق تلفن همراه

 در مجموع از این به بعد شما می توانید در هر کجا که هستید به راحتی به کامپیوتر شخصی از طریق تلفن همراه متصل شوید و مشکلات فنی یا موارد اینچنینی را رفع کنید. اما توجه داشته باشید Team Viewer  کاملا رایگان و با هدف غیر تجاری در اختبار کاربران قرار داده شده است، اگر احیانا قصد داشتید فعالیت تجاری با آن انجام دهید حتما  مجوز ( Licence) آن را خریداری نمایید.

منبع: PhoneArena

برچسب ها :, , , , , , ,

۲ پاسخ به “کامپیوتر را از راه دور با گوشی های اندرویدی یا آیفون کنترل کنید”

 1. avatar
  در مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۷:۲۱ ق.ظ محمد پاسخ داده است : #

  این اپلیکیشن با اینترنت کار میکند یا بدون اینترنت

  • avatar
   در آبان ۱۷, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۸ ق.ظ علی پاسخ داده است : #

   می شود بدون متصل شدن به اینترنت باگوشی هوشمندخودکامپیوتر روکنتر کرد

نظر شما چیست