عمومی

گوشی‌های دو سیم کارتی چگونه کار میکنند؟

در یکی‌ از پست‌های گذشته با عنوان “بهترین گوشی‌های دو سیم کارتی ” ابهامات و سوالات متعددی بین کاربران و دوستانی که خبر‌ها را از وبلاگ بازارمازار پیگیری میکنند به وجود آمد. بر آن شدیم که با ارائه‌ این پست جدید مقداری از این ابهامات را برطرف کنیم.

 • دو سیم کارتی (Dual SIM) چیست؟

دو سیم کارتی به این معنا است که گوشی میتواند به طور همزمان دو سیم کارت را در خود جای دهد و از هر دو استفاده کند. هر سیم کارت شمارهٔ مخصوص خود را دارد و ممکن است از دو شبکه کاملا متفاوت باشند. گوشی‌های دو سیم کارتی هر دو سیم کارت را در خود نگاه میدارند به طوریکه شما میتوانید از هر دو شمارهٔ خود برای برقراری تماس استفاده کنید.

 • دو سیم کارتی چگونه کار می‌کند؟

پاسخ به این سوال به نوع گوشی بستگی دارد.

برخی‌ از انواع گوشی ها، دو CPU (واحد پردازش مرکزی) دارند که اجازه برقراری دو تماس به طور همزمان را میدهد. اساسا در این حالت از هر دو شماره سیگنال دریافت خواهید کرد.

در نوع دیگر گوشی‌های دو سیم کارتی ، دو CPU وجود ندارند. در این حالت اولین تماسی که به یکی‌ از شماره‌ها گرفته شود، بر قرار خواهد شد و اگر به طور همزمان تماسی به دومین شماره گرفته شود، خط مشغول خواهد بود و یا در صورت تنظیمات قبلی‌ (بستگی به service Provider دارد) به سیستم پیام صوتی وصل خواهد شد. انتخاب بین دو سیم کارت یا دو شماره به راحتی‌ از طریق منوی گوشی امکان پذیر است.

 • آیا هر ۲ سیم کارت از یک حافظه برای ذخیرهٔ contacts استفاده میکنند؟
بله! اگر Contact-List خود را بر روی گوشی ذخیره کرده باشید، هر دو شماره به طور مشترک از آن استفاده میکنند، بنابر این پیدا کردن مخاطبین و فرستادن  SMS یا برقراری تماس راحت تر خواهد بود. حتی میتوانید شمارهٔ مخاطب خود را از لیست مخاطبین سیم کارت ۱ انتخاب کرده و با سیم کارت ۲ تماس برقرار کنید و یا SMS بفرستید.
 • آیا هر دو سیم کارت میتوانند به طور همزمان فعال باشند؟
بله! فناوری گوشیهای دو سیم کارتی تقریبا معادل این است که انگار دو گوشی موبایل را با هم حمل می‌کنید. بنابراین میتوانید هر زمان که خواستید از هر کدام از آنها تماس برقرار کنید و همچنین قادر به ارسال و دریافت SMS  از هر کدام از آنها خواهید بود.
تنها زمانی‌ که یک سیم کارت فعال است وقتی‌ است که شما با یک سیم کارت تماسی بر قرار کرده باشید و در حال مکالمه باشید، در این حالت خط مشغول میزند و تماس هایی که در همین حین به سیم کارت دیگر گرفته شود به سرویس پیام صوتی منتقل خواهد شد. به محض اینکه مکالمه به اتمام برسد، گوشی به طور خودکار به قابلیت دو سیم کارتی بر خواهد گشت.
 • چگونه گوشی دو سیم کارتی ، یک سیم کارت را انتخاب و بین دو سیم کارت تعویض می‌کند؟
هنگامی که می‌خواهید با کسی‌ تماس بگیرید، انتخاب اینکه از کدام سیم کارت استفاده کنید با فشار یک دکمه و از طریق منو انجام میشود. اما هنگامی که با شما تماس گرفته میشود، نیازی به انتخاب سیم کارت نیست، به هر کدام از شماره‌ها که اول از همه زنگ بخورد تماس برقرار خواهد شد.
 • آیا امکان این وجود دارد که فقط یک سیم کارت در یک زمان فعال باشد؟

بله ، همهٔ گوشی‌های دو سیم کارتی امکان انتخاب گزینه‌های زیر را دارند:

  • فعال کردن دو سیم کارت
  • فقط فعال کردن سیم کارت ۱
  • فقط فعال کردن سیم کارت ۲
  • غیر فعال کردن هر دو سیم کارت
 • چگونه با گوشی دو سیم کارتی به اینترنت متصل شویم؟

بیشتر این مدل گوشیهای ۲ سیم کارتی ، ۲تا transceiver دارند که یکی‌ از آنها هم ۲G و ۳G را پشتیبانی‌ می‌کند، و دیگری فقط ۲G را. در نتیجه در هنگام استفاده از data فقط یکی‌ از آنها از ۳G استفاده می‌کند.

تنظیم خدمات Data

تنظیم خدمات Data

قبل از استفاده از خدمات Data برای اولین بار،  لازم است که در تنظیمات مشخص کنید که از سیم کارت ۱  می‌خواهید استفاده کنید یا سیم کارت ۲. اگر خدمات Data را برای سیم کارتی فعال کنید که فقط  ۲G را پشتیبانی‌ می‌کند، تنها GPRS یا EDGE بر روی گوشی قابل استفاده است. اما اگر این خدمات را برای سیم کارتی فعال کنید که ۳G دارد، آنگاه می‌‌توانید از خدمات آن بهره‌مند شوید.

بعد از ایجاد تغییرات، نیازی به راه اندازی مجدد (reset) نیست.

(جهت اطلاعات بیشتر در مورد اینکه سیم کارت شما در ایران شبکه ۳G را پشتیبانی‌ می‌کند یا خیر و چگونگی‌ انجام تنظیمات، با service Provider خود تماس بگیرید)

 

 • آیا می‌‌توان سرویس Data را به طور کامل قطع کرد؟

بله، اگر از گوشی خود فقط برای برقراری تماس تلفنی و دریافت و ارسال SMS استفاده می‌کنید و از سرویس اینترنت فقط از طریق WiFi بهره می‌برید، کافیست سرویس Data را ( use packet data ) از منوی شبکه در تنظیمات گوشی، برای هر یک از سیم کارتها غیر فعال کنید.

 

 •  اگر هنگام اتصال به اینترنت تماسی برقرار شود چه اتفاقی‌ می‌افتد؟
فرض کنید که خدمات data را بر روی سیم کارت ۱ فعال کردید و با آن به شبکه ۳G متصل هستید. در این حین اگر به شمارهٔ سیم کارت ۱ تماسی گرفته شود و یا SMS دریافت کنید، اینترنت شما قطع نخواهد شد و هیچ اختلالی به وجود نخواهد آمد زیرا تماس یا SMS به صورت همزمان و موازی بر روی شبکه ۲G همان سیم کارت ۱ در حال اجرا است. اما اگر در حالی‌ که با سیم کارت ۱ به اینترنت وصل هستید، با شمارهٔ سیم کارت ۲ تماسی برقرار شود، در طول مدت زمان مکالمه، اختلالی در اتصال اینترنت به وجود میاید و قطع خواهد شد زیرا گوشی فقط میتواند در آن لحظه به یک شبکه متصل شود.
 • تنظیمات مسدودگر رومینگ در دو سیم کارتی‌ها چگونه است؟

اگر از سیم کارت کشور دیگری در ایران استفاده می‌کنید و یا می‌خواهید از سیم کارت خود در کشور دیگر استفاده کنید، برای جلوگیری از پرداخت هزینهٔ هنگفت بهتر است تنظیمات رومینگ خود را برسی‌ کنید.

این گزینه میتواند برای هر کدام از سیم کارت‌ها به صورت جدا گانه تنظیم شود. حتی می‌توان آنرا برای یکی‌ فعال و در دیگری غیر فعال و یا برای هر دو فعال / غیر فعال کرد. با استفاده از تنظیمات در قسمت رومینگ میتوانید خدمات data را هم برای هر یک از سیم کارت‌ها تغییر دهید.

منابع: MobileSociety , ChinaVision , FreeYourMobile , Wikipedia

ترجمه و ویراستاری پارسی: بازارمازار

برچسب ها :, , , , , , , ,

۱۰۲ پاسخ به “گوشی‌های دو سیم کارتی چگونه کار میکنند؟”

 1. avatar
  در دی ۲۱, ۱۳۹۱ ۴:۱۶ ب.ظ محمد پاسخ داده است : #

  میشه یکی از این دو سی پی یو ها رو معرفی کنید.
  آیا tipo dual 2 سی پی یو هست و اصولا چه لزومی داره که در ان واحد بتونی با دو سیمکارت صحبت کرد؟

  • avatar
   در دی ۲۲, ۱۳۹۱ ۴:۵۳ ب.ظ milad پاسخ داده است : #

   با سلام
   تی پو سی پی یو دارد
   ولی مشکل شما رو متوجه نشدم؟ کدام دو سی پی یو؟

 2. avatar
  در بهمن ۳۰, ۱۳۹۱ ۵:۱۲ ب.ظ javad پاسخ داده است : #

  سلام@ببخشید ی سوال داشتم من مدل گوشیم سامسونگ گالکسی s Dous7562هستش خواستم بپرسم چطوری میشه هر دو سیم کارتشو فعال کرد من یکیشون رو فعال کردم ولی یکی دیگه شون اصلا فعال نمیشه

  • avatar
   در بهمن ۳۰, ۱۳۹۱ ۶:۴۷ ب.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   از
   Setting > sim management
   هر دو را فعال نکرده اید؟

   • avatar
    در اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۴ ۱:۱۹ ب.ظ لیدی پاسخ داده است : #

    منم همین مشکل و دارم لطفا راهنمایی کنید

 3. avatar
  در خرداد ۶, ۱۳۹۲ ۹:۲۵ ق.ظ محمد رضا پاسخ داده است : #

  با سلام
  من گوشی lg p715 dual l7 خریداری کردم . ولی وقتی به یک سیم کارت تماس گرفته می شود سیم کارت دیگری مشغولی می زند یا از شبکه خارج می شود.ایا این گوشی قابلیت فعال سازی همزمان را دارا مباشد؟آیا تنظیمات خاصی برای این کار لازم است؟
  با تشکر

  • avatar
   در خرداد ۶, ۱۳۹۲ ۱:۰۰ ب.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   ببینید این تلفن همراه هم جزو همان دسته هست که دو سی پی یو جدا ندارند که بتواند دو سیم کارت را فعال داشته باشد وقتی یکی در حال مکالمه هست دیگر پیغام در دسترس نمی باشد یا اشغالی براساس نوع سرویس خطی که داخلش هست می دهد. و یا به صندوق صوتی انتقال می یابد.

 4. avatar
  در خرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۹:۰۳ ق.ظ پدرام پاسخ داده است : #

  با سلام
  ضمن تشکر از مطالب ارزنده سایت در صورت امکان خواهشمندم لیست گوشی هایی که دارای دو سی پی یو هستند و میتوان بین تماسهای دریافتی عمل هولد را انجام بدیم را اعلام فرمایید
  بسیار متشکر

 5. avatar
  در تیر ۱۲, ۱۳۹۲ ۵:۰۰ ب.ظ صمد پاسخ داده است : #

  با سلام
  من گوشی هواوی و سامسونگ گالاکسی گرند دو سیم کارته خریدم در هر دو گوشی سیم کارت رایتل فقط در سیم ۱ فعال می شود می توان کاری کرد که در سیم ۲ هم فعال شود ؟

 6. avatar
  در تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۷:۵۶ ق.ظ Behzad پاسخ داده است : #

  با سلام
  در گوشی هایی که یک سی پی یو دارند، اگر اینترنت رو روی یکی فعال کنیم اون سیمکارت از دسترس خارج میشه؟
  با سپاس

 7. avatar
  در تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۸:۰۳ ق.ظ Behzad پاسخ داده است : #

  با سلام
  در گوشی هایی که یک سی پی یو دارند اگر اینترنت رو روی یک سیمکارت فعال کنیم، سیمکارت دوم از دسترس خارج میشه؟
  با سپاس

 8. avatar
  در آذر ۱۴, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ق.ظ مهدی نصیری پاسخ داده است : #

  باسلام
  من یک گوشی HTC DesireV دارم که ۲ سیم کارت داره یکی ایرانسل و دومی همراه اول. هر دو اعتباری هستند و اینترنت روی هر دو سیم کارت فعال می باشند.
  حال مشکلی که دارم اینه که در زمان استفاده از اینترنت از سیم کارت اول ، سیم کارت دوم از دسترس خارج شده ( و بلعکس ) و در بعضی وقتا حتی خود همون سیم کارتی که از اینترنتش استفاده می کنم هم در دسترس نیست.
  خیلی ممنون می شم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه!!!!
  با تشکر

 9. avatar
  در اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۳ ۲:۴۵ ب.ظ amir پاسخ داده است : #

  باسلام من پارسال سیمکارت دایمی رایتل گرفتم امسال خواستم داخل تبلت استفاده کنم خط روداخل سیم۱ انداختم یک روز از تلفنش استفاده کردم ولی نمیدونم تو تنظیمات چکارکردم دیگه خظ آنتن نمیده لطفا منو راهنمایی کنید

 10. avatar
  در اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۳ ۳:۱۰ ب.ظ مجید پاسخ داده است : #

  سلام….گوشی من g610 huawei هستش ولی رایتلو نمیخونه دوستان راهنمایی کنن لطفا.

 11. avatar
  در اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۳ ۷:۵۳ ق.ظ SOLMAZ پاسخ داده است : #

  با سلام
  من الان حدود دو هفته هست گوشی سامسونگ گلکسی s4 گرفته ام در سیم کارت ۱ رایتل را انداختم که دیتا هست و در سیم کارت دوم همراه اول را انداختم وقتی با دیتا کار میکنم بعضی وقتها کسی که به سیم کارت همراه اول من تماس میگیرد اشغال میزند به محضه اینکه سیم کارت دیتا را خاموش میکنم درست میشود مشکلش چی هست؟د میشه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

  • avatar
   در اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۳ ۸:۲۶ ق.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   پیشنهاد می کنیم مقاله گوشی های دو سیم کارت چگونه کار می کنند در لینک زیر را مطالعه فرمایید
   http://www.bazarmazar.com/blog/general/about-dual-sim-phones.html

   • avatar
    در تیر ۱, ۱۳۹۳ ۵:۲۶ ب.ظ مهدي پاسخ داده است : #

    باسلام
    من قصد خرید دوسیمکارته رو دارم ولی دقیقه۹۰ متوجه شدمg2mini همین مشکل رو داره یعنی درحالت مکالمه با یک سیم ،سیم دوم اشغال می زنه
    این قابلیت واسم خیلی مهمه
    من۷۷۲۲سامسنگ داشتم بدون هیچ مشکلی هر دوسیم فعال بود در واقع در آن واحد سه نفر می تونستن بگیرنت (یکی در حال مکالمه یکی پشت خط سیم ۱ ویکی پشت خط سیم ۲)
    دوست عزیز میشه راهنمائی کنید کدوم برند این امکان رو داره یعنی با دوcpu کار میکنه
    ناگفته نمونه یه منو تو hg [d هستش که انتقال هوشمند اسمشه و میگه مکالمه سیم دیگر رو منتقل میکنه به سیم دیگه.. یکی میگفت دایورت هوشمنده و درواقع هزینه دار هستش
    ممنون میشم راهنمائی کنید در انتخاب متشکر ومنتظرم…

   • avatar
    در تیر ۱, ۱۳۹۳ ۵:۳۲ ب.ظ gtrtg پاسخ داده است : #

    kgrgr

 12. avatar
  در تیر ۲۳, ۱۳۹۳ ۱۱:۵۲ ق.ظ بهرام پاسخ داده است : #

  با سلام گوشی من هووای g 610 هست دو سیمکارت همزمان فعاله ولی اکثرا سیمکارت یک آنتنش میره یا عبارت ۳G جلوش درج میشه.میشه کمکم کنید علت از چی میتونه باشه؟

 13. avatar
  در تیر ۲۴, ۱۳۹۳ ۲:۰۳ ق.ظ حسین پاسخ داده است : #

  سلام گوشی من هووایی g610 هستش.سیم رایتل در جایگاه اول گذاشتم اینترنتم دارم درسته میخواستم بدونم میشه سیم رایتل دیگه ای رو در جایگاه دوم استفاده کرد اونوقت میشه data سیم اولو قطع کرد با سیم دوم اینترنت رفت یانه !حالا به غیر از قضیه اینترنت میشه هر دو سیمو فقط به منظور تماس استفاده کرد یا خیر ممنون از راهنماییتون

  • avatar
   در تیر ۲۴, ۱۳۹۳ ۴:۱۸ ق.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   بله این امکان وجود دارد و هر دو سیم بعنوان تماس نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد

 14. avatar
  در تیر ۳۱, ۱۳۹۳ ۶:۴۸ ب.ظ ehsan پاسخ داده است : #

  با سلام من گوشی xperiaدارم و دو سیم کارن ایرانسل و همراه اول .وقتی واسه ایرانسل بسته میخرو ب با اون به اینترنت وصل میشم از شارژ همراه اول هم کم میشه.امکان داره بگین چی کار کنم که این اتفاق نیفته؟ممنون

  • avatar
   در مرداد ۲, ۱۳۹۳ ۴:۱۳ ب.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   باید تنظیمات Mobile Data را بر روی سیم کارت مورد نظرات تنظیم نمایید

 15. avatar
  در مرداد ۳, ۱۳۹۳ ۹:۳۹ ق.ظ مریم پاسخ داده است : #

  سلام .من گوشی HUAWEI g730دارم میتونم دو سیم کارت هم زمان بشه .میشه راهنمایی کنید ممنون

 16. avatar
  در مرداد ۱۵, ۱۳۹۳ ۱۰:۱۵ ق.ظ همتا پاسخ داده است : #

  سلام من گوشی هاواوی G525دارم دوسیم کارتم فعاله ولی وقتی اس ام اس برام میاد میزنه کارت یک از کارت دو هم که اس ام اس میادمیزنه کارت یک چی کار کنم که بفهمم اس ام اس از کدوم سیم کارت اومده ممنون از شما

 17. avatar
  در مرداد ۱۸, ۱۳۹۳ ۳:۲۷ ب.ظ سحر پاسخ داده است : #

  با سلام و خسته نباشید . من گوشی سامسونگ گالکسی ۴مینی دارم . هنگامی که برام پیام میاد اصلا مشخص نیست که به کدام سیم کارت پیام اومده . نماد سیم کارت را تغییر دادم اما فقط در قسمت تماس نماد سیم کارت نشان داده می شود . لطفا مرا راهنمایی کنید. متشکرم

  • avatar
   در آبان ۱۳, ۱۳۹۴ ۹:۱۰ ب.ظ سارا پاسخ داده است : #

   منم همین مشکلو روی گوشی دوسیم کارت دارم. پیامک معلوم نیست از روی کدوم سیم کارت دریافت میشه!

 18. avatar
  در شهریور ۲, ۱۳۹۳ ۸:۴۵ ب.ظ AMIN پاسخ داده است : #

  سلام ممنون از توضیحات کاملتون
  لطفا یک گوشی معرفی کنید که اجازه برقراری دو تماس به طور همزمان را بدهد

  اکثر گوشی ها دو سیم همزمان فعال هست اما موقع مکالمه با سیمکارت اول، سیم دوم از دسترس خارج میشه که جالب نیست

  یا دو سیمش همزمان در برقراری تماس فعال باشه و یا مشغول بزنه و بعدش واسم اس ام اس بیاد

  منتظر جوابتون هستم
  ممنون

 19. avatar
  در شهریور ۹, ۱۳۹۳ ۷:۰۲ ق.ظ pourya پاسخ داده است : #

  ممنون از توضیح کاملتون

  من گوشی موبایلم samsung galaxy star plus میخواستم ببینم این گوشی میتونه اینترنت ۳g رو پشتیبانی کنه یا نه

 20. avatar
  در شهریور ۱۶, ۱۳۹۳ ۲:۰۹ ب.ظ محمد پاسخ داده است : #

  سلام گوشی من سامسونگ گلگسیcoreاست سیمکارت یک من ایرانسل وسیمکارت دو رایتل من هر وقت می خوام به اینترنت وصل شم فقط با سیمکارت یک وصل می شه لطفا راهنمایی کنید که چطور می تونم با سیم دو هم به اینترنت وصل شم با تشکر

  • avatar
   در مهر ۱۹, ۱۳۹۳ ۵:۰۲ ق.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   برخی از گوشی ها روی اسلات اصلی و دوم این مشکل را دارند جستجو می کنم توضیحات تکمیلی را ارسال می کنم

 21. avatar
  در آبان ۱۲, ۱۳۹۳ ۹:۰۱ ق.ظ مهرزاد پاسخ داده است : #

  سلام. من گوشی g610 دارم ی ماه اولش خیلی رایتل روش خوب جواب میداد الان هم علامت ۳g هست و هم h,h+ ولی اصلا وصله نت نمیشه یا خیلی سرعت کمه حتی کمتر از ایرانسل سیم کارت روی گوشی هر کی میندازم عالیه. خواستم ببینم مشکل از چیه؟ گوشیم مشکل پیدا کرده؟ مرسی

 22. avatar
  در آذر ۸, ۱۳۹۳ ۵:۵۹ ب.ظ مینا پاسخ داده است : #

  سلام. من گوشی دو سیم کارت سامسونگ گلکسی core i8262دارم
  نمیفهمم به کدوم خطم اس میدن کنارش هیچی نمیاد. کجا باید فعال کنم؟

  • avatar
   در آذر ۳۰, ۱۳۹۳ ۱:۴۵ ب.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   در تنظیمات تلفن همراهتان می توانید دو سیم کارت را مدیریت نمایید
   انتخاب سیم کار اول و اولیت را مشاهده نمایید.
   بر روی اطلاعات با عدد ۱ و ۲ وجه تمایز مشخص می شود

 23. avatar
  در دی ۹, ۱۳۹۳ ۷:۰۷ ق.ظ نیما پاسخ داده است : #

  با سلام. لطفا راهنمایی کنید چطور می تونم همراه بانک رو با سیم ۲ هماهنگ کنم. ظاهرا جایی نیست که همراه بانک با سیم ۲ set بشه. مدل گوشی htc desire 816
  مرسی

  • avatar
   در بهمن ۱۳, ۱۳۹۳ ۹:۳۱ ق.ظ مجتبی پاسخ داده است : #

   سلام منم همین مشکل رو دارم.گوشیم هواوی g700 هستش.اما اسلات دو رایتل رو پشتیبانی نمیکنه و مجبورم تو اسلات یک بزارمش از طرفی هم نرم افزار بانک وقتی پیام میفرسته به طور خودکار با اسلات یک کار میکنه ولی من میخوام با اسلات دو پیام بفرسته.چه باید کرد؟؟؟؟

 24. avatar
  در بهمن ۲۲, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ ب.ظ امیرحسین پاسخ داده است : #

  سلام میخواستم گوشی گلکسی نوت نئو که دو سیم کارته را بخرم ایا گوشی خوبی هست شنیدم که گوشیا دو سیم کارت فقط یک دونه سیم کارتش کار میکنه و فایده ندتره ایا همینجوره ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

 25. avatar
  در بهمن ۲۲, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ ب.ظ امیرحسین پاسخ داده است : #

  نوت ۳ نئو منظورم بود

 26. avatar
  در بهمن ۲۲, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۵ ب.ظ امیرحسین پاسخ داده است : #

  ایا نوت ۳ نئو از ۴G ساپورت میکنه ؟؟؟

 27. avatar
  در اسفند ۳, ۱۳۹۳ ۹:۳۲ ب.ظ فهیمه پاسخ داده است : #

  سلام من گوشیم سامسونگ گلکسی سیم ۱فعاله ولی سیم ۳فعال نمیشه زبانشم انگلیسی چطوری سیم ۲رو فعال کنم مرسی

 28. avatar
  در فروردین ۴, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۸ ق.ظ sadaf پاسخ داده است : #

  سلام خسته نباشیذ ببخشید من گوشی دوسیم کارته هواوی g750رو خریدم اما خر کاری میکنم برنامه go pro sms روش نصب نمیشه به نظرتون مشکلش چیه اگرم نصب بشه از ذوسیم کارت پشتیبانی میکنه یا نه؟//

 29. avatar
  در فروردین ۱۷, ۱۳۹۴ ۴:۴۹ ب.ظ مهدب پاسخ داده است : #

  سلام گوشی من هر پیامی میاد میزنه خط۱برنامه برای کنترلش سراغ ندارین

 30. avatar
  در فروردین ۱۹, ۱۳۹۴ ۶:۰۸ ق.ظ محمود پاسخ داده است : #

  با سلام.من گوشیم دو سیم کارت می خوره ولی نمیدونم واسه چی یه سیم کارت رو پشتیبانی می کنه.آیا تنظیمات خاصی داره؟گوشیم پیر گاردینهp7.لطفا راهنماییم کنید .ممنون

 31. avatar
  در فروردین ۲۵, ۱۳۹۴ ۲:۳۲ ق.ظ ستاره پاسخ داده است : #

  سلام گوشیم دو سیمکارته گلکسی کور پرایمه.اول سیمکارتم همراه اول بود همش خود به خود رومینگم فعال میشد و ساعت دو زمانه میزد و دیتا هنگام رومینگ فعال نمیشد(البته گزینه فعالسازی داشت اما اخطار میداد که موجب هزینه مبشه) بعد ایرانسل گذاشتم با همراه اول و نت ایرانسل استفاده کردم خوب بود.الآن یه همراه اول و یه رایتل دارم دائم رومینگش فعاله و هر کدومو آف میکنم رومینگ اون یکی فعال میشه این باعث میشه نتونم از نت استفاده کنم و ضمنا اگه دیتا هنگام رومینگمو فعال کنم که نت داشته باشم نتم از تری جی و اچ به E افت میکنه.دفتر خدمات ارتباطی هم میگه رومینگ خطت فعال نیست!!!خواهش میکنم جواب بدین دیگه کلافه شدم!!!!

 32. avatar
  در فروردین ۲۵, ۱۳۹۴ ۳:۵۲ ق.ظ ناشناس پاسخ داده است : #

  سلام نکته ای رو میخوام تذکر بدم چون درتوضیحاتتون به اشتباه اومده واون اینکه تعدادی از گوشیها هستند که اگه بخوای از هردو سیم کارت استفاده کنی باید ازمموری کارتت استفاده نکنی ونکته منفی این نوع گوشیهاست مثل A5
  ممنون

 33. avatar
  در اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۴ ۱:۱۹ ب.ظ لیدی پاسخ داده است : #

  منم همین مشکل و دارم لطفا راهنمایی کنید

 34. avatar
  در تیر ۲, ۱۳۹۴ ۸:۴۰ ق.ظ رها پاسخ داده است : #

  سلام من گوشی سامسونگ دارم دوسیم کارته ولی ی سیم کارتش فعال میشه میشه رهنماییم کنید ممنون

 35. avatar
  در تیر ۲, ۱۳۹۴ ۸:۴۲ ق.ظ رها پاسخ داده است : #

  سلام من گوشی سامسونگ دارم دو سیم کارته ولی هرکارمیکنم سیم یکش فعال نمیشه میشه راهنمایی کنید ممنون

 36. avatar
  در تیر ۱۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۳۵ ق.ظ کردی پاسخ داده است : #

  آیا امکان مدیریت سیم کارتها در گوشی های دو سیمکارته لومیا ۶۴۰ وجود دارد. یعنی می توان بصورت نرم افزاری یکی از سیم کارتها را از دسترس خارج (غیرفعال) کرد؟

 37. avatar
  در تیر ۱۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۳ ب.ظ نازی پاسخ داده است : #

  سلام میخواستم بپرسم ایا در گوشی های دو سیم کارته به هر نحوی این امکان هست که ۱ شماره به دو اسم مختلف ذخیره بشه ؟ مثلا گاهی اگر از اون شماره تماس یا اس ام اسی میاد یک بار به اولین اسم و باری. دیگه به اسم بعدی بیاد؟؟

 38. avatar
  در تیر ۱۵, ۱۳۹۴ ۸:۵۸ ق.ظ اسما پاسخ داده است : #

  سلام.مدل گوشی من نوکیا اشا ۳۰۵ هست.مشکل من اینجلست که سیم کارت ۲ گوشیم بعد از خارج کردن سیم کارت پانچ شده دیگه کار نمی کنه.باید چیکار کنم؟لطفا راهنماییم کنیدممنون میشم

 39. avatar
  در تیر ۲۷, ۱۳۹۴ ۵:۵۰ ق.ظ taraneh پاسخ داده است : #

  سلام من از وقتی ک ب روستا رفتم گوشبم تنظیماتش بهم ریخته و لیست مخاطبینم بالا نمیاد وقتی کسی بهم پیام یا زنگ میزنه شمارش نمیوفته چیکاریکنم ????

 40. avatar
  در تیر ۲۷, ۱۳۹۴ ۵:۵۲ ق.ظ taraneh پاسخ داده است : #

  سلام من از وقتی ک ب روستا رفتم گوشبم تنظیماتش بهم ریخته و لیست مخاطبینم بالا نمیاد وقتی کسی بهم پیام یا زنگ میزنه شمارش نمیوفته چیکاریکنم ???? مدل گوشیم htc. D816

 41. avatar
  در مرداد ۳, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق.ظ بهار پاسخ داده است : #

  سلام.
  گوشی من سامسونگ mega 5.8 دو سیم کارته ، چند روزه وقتی بهش زنگ میزنندفقط یه تک زنگ میخوره و خود به خود اشغال میشه. اس ام اس هم دریافت نمیکنم. کسی میدونه مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟

 42. avatar
  در مرداد ۶, ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶ ب.ظ شیوا پاسخ داده است : #

  سلام، من تو گوشیم دوتا سیمکارت دارم یکی همراه اول یکی ایرانسل مدل گوشیمم سامسونگ گلکسی هستش ولی با خط همراه اولم نمیتونم ارتباط‌ بر قرار کنم ینی فقط تماس های اضطراری قابل تماسه ولی ایرانسلم اینطور نیس و همیشه میشه ازش استفاده کرد
  میشه راهنماییم کنید که چجوری میتونم خطه همراه اولمو درست کنم

  • avatar
   در مهر ۲۲, ۱۳۹۵ ۲:۵۷ ب.ظ علی پاسخ داده است : #

   توی تنظیمات گوشی جایی هست که نوشته تنظیمات بیشتر که مربوط میشه به شبکه ، یه قسمت هست به نام شبکه های تلفن همراه ، توی این قسمت برای دو سیمکارتتون تظیمات داره ، توی این قسمت جایی نوشته اپراتورهای شبکه ، این قسمت رو اگه برید یکبار شبکه های موبایل ایران رو سرچ می کنه ، وقتی کامل سرچ کرد اپراتور مناسب رو انتخاب کنید مشکل حل میشه

 43. avatar
  در مرداد ۱۰, ۱۳۹۴ ۵:۲۱ ق.ظ علی پاسخ داده است : #

  با سلام
  من گوشی سامسونگA5 دارم که دوسیم کارته هست.میخوام وقتی کسی باهام تماس میگیره بدونم با کدوم سیمکارتم داره تماس میگیره.چی کار کنم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 44. avatar
  در مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ ۵:۱۷ ب.ظ رضا پاسخ داده است : #

  با عرض سلام وخسته نباشید من یه گوشی ساده نوکیا دارم که وقتی دو سیم کارت بهش نصب میکنم یه پیامی هر ۲۰ثانیه بهم میاد واونم لاتین مینویسه لطفا گوشی خود را راه اندازی کنید واز رومینگ لذت ببریدوحال اینکه انتخاب شبکه رو دستی تنظیم کردم واین پیام عواملی برای خالی کردن باطری در ۲روز میشه که اذیت میکنه ومجبور میشم یک سیمکارتم رو در بیارم وبایکیش استفاده کنم چیکار کنم ؟؟؟

 45. avatar
  در مرداد ۲۴, ۱۳۹۴ ۷:۵۳ ب.ظ علیرضا پاسخ داده است : #

  سلام گوشی HTC 816 دارم دوسیم کارت همراه اول وایرانسل مشکلی نداشت تااینکه سیم کارت همراه اول رو برداشتم وقتی حالت هواپیما بود زنگ که می زدم به سیم کارت همراه اول دایورت میشد,حالا اصلا سیم کارت همراه اول رو نمی شناسد وفعال نمیشه لطفا راهنمایی فرمایید.ممنون,

 46. avatar
  در شهریور ۱۶, ۱۳۹۴ ۴:۰۹ ب.ظ سغلمیاجارو پاسخ داده است : #

  سلام حالتون خوبه؟
  ببخشید من galaxy ace4 lite دارم و وقتی دو سیم کارت رو واردش کردم ..
  گه گاهی یکی از سیم کارت هاک میره رو حالت emergency calls only …
  چیکارش کنم ؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدید :)

 47. avatar
  در شهریور ۱۷, ۱۳۹۴ ۱۲:۲۰ ب.ظ ب پاسخ داده است : #

  موقع فرستادن پیام از کجا بدونم با کدوم خط دارم پیام میدم و همچنین چطور بفهمم کسی ک بهم پیام یا زنگ زده ب کدوم خط زنگ زده ممنون میشم اگه ج بدین

  • avatar
   در شهریور ۲۶, ۱۳۹۴ ۶:۰۷ ق.ظ ساره پاسخ داده است : #

   ببخشید چه جوری میشه فهمید به کدوم خط های گوشی پیام ارسال شده؟

 48. avatar
  در شهریور ۱۷, ۱۳۹۴ ۱۲:۲۸ ب.ظ خانم پاسخ داده است : #

  ببخشید چرا گوشی من موقعی که هردو سیم را وارد میکنم یکی خود ب خود غیرفعال میشه گوشی من گلکسی e5 هستش مرسی

 49. avatar
  در شهریور ۲۶, ۱۳۹۴ ۶:۰۷ ق.ظ ساره پاسخ داده است : #

  ببخشید چه جوری میشه فهمید به کدوم خط های گوشی پیام ارسال شده؟

 50. avatar
  در مهر ۹, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ ق.ظ Alireza پاسخ داده است : #

  با عرض سلام و خسته نباشید
  گوشی من هوآوی جی ۶۱۰ هستش .
  من هر وقت می خوام اینترنت سیمکارت رو فعال کنم اگه تو محدوده ۳g باشه لاکیشن هم با هاش فعال میشه چیکار کنم؟

 51. avatar
  در مهر ۲۲, ۱۳۹۴ ۵:۳۸ ب.ظ مرمر پاسخ داده است : #

  سلام . چطوری محتویات گوشی رو از حافظه داخلی ب رم منتقل بدم؟

  • avatar
   در مهر ۲۷, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۴ ق.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   از فایل منیجر وارد شوید و عملیات انتقال را انجام دهید

 52. avatar
  در آبان ۹, ۱۳۹۴ ۷:۳۶ ب.ظ ستاره پاسخ داده است : #

  سلام.ممنون از سایت خوبتون .من تو ی گوشیم برا ی سیم کارت یک تلگرام رو نصب کردم .و برای سیم کارت دوم واتساپ رو نصب کردم روی سیم دوم شملره هبچ مخاطبیو نداشتم .اما بعد از نصب واتساپ .مخاطبهای سیم اول م دیده میشد .چرا این زوری شده و من اگه لخام مخاطب سیم اولو رو واتساپ با سیم دو نداشته باشم باید چیکار کنم ؟

  • avatar
   در آبان ۱۰, ۱۳۹۴ ۳:۵۳ ق.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   با سلام
   شماره ها حتما داخل گوشی ذخیره شده است و از هر دو سیم کارت قابل مشاهده است. در واقع در حافظه گوشی ذخیره شده است نه در سیم کارت

 53. avatar
  در آبان ۱۴, ۱۳۹۴ ۵:۲۱ ب.ظ ازاده پاسخ داده است : #

  سلام چطوری میتونم با خط همراه اولم از اینترنت خط ایرانسلم استفاده کنم؟(گوشیم گلکسی s3ست)

  • avatar
   در آبان ۲۲, ۱۳۹۴ ۵:۳۸ ب.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   سلام اس ۳ که تک سیک کارت هست، اس ۳ نئو دارید؟ به بخش تنظیمات سیم کارت بروید اگر دو سیم هستید بخش دیتا رو اولویت برروی سیم کارت ایرانسل بگذارید

 54. avatar
  در آذر ۳, ۱۳۹۴ ۳:۵۳ ق.ظ ساناز پاسخ داده است : #

  باعرض سلام
  من گوشی سامسونگ گلکسیs6گرفتم.خط یکم همراه اول وخط دوم ایرانسل هستش.خط ۲ تماس باهاش برقرارنمیشه ومیگه دردسترس نیست.قطعی فنی داره و…امافقط بعضی وقتهااسمس میادبراش.خط ۱ هم خوبه فقط بعضی وقتها نه من میتونم تماس بگیرم نه کسی باهام تماس میتونه بگیره.میشه تنظیم کامل وصحیح برای این مدل گوشی ۲سیم کارت روبرای فعال بودن ۲خط توضیح بدید؟
  باتشکر ازصبر ومحبت شما

  • avatar
   در آذر ۳, ۱۳۹۴ ۳:۵۷ ق.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   دوست عزیز
   در بخش تنظیمات
   وارد بخش تنظیمات شبکه و سیم کارت شوید و از صحت فعال بودن هر دو سیم کارتتان از لحاظ تماس و شبکه اینترنت مطمئن شوید
   اگر برقرار نشده است جای سیم کارت ها را عوض کنید
   بحثی که دارید از این بابت که انتن ندارد و نمی شناسد مشکل سیم کارت هست و به گوشی مرتبط نیست

 55. avatar
  در آذر ۵, ۱۳۹۴ ۸:۰۵ ق.ظ محمود پاسخ داده است : #

  سلام من با خط همراه اول در شبکه های مجازی عضوم می خواستم ببینم میشه با نت سیم کارت ایرانسل از این شبکه ها استفاده کرد؟مدل گوشی honor 3c

 56. avatar
  در دی ۱, ۱۳۹۴ ۴:۳۳ ب.ظ محمد پاسخ داده است : #

  سلام محمد هستم من هواوی y635دوسیم دارم که فقط سیمه یکش پرقدرت وارداینترنت میشه ولی دومیش فقط علامته E روانتنش میاد دلیلش چیه ایا میشه دو راهم ارتقاداد

 57. avatar
  در بهمن ۷, ۱۳۹۴ ۲:۲۹ ب.ظ یسنا پاسخ داده است : #

  باسلام من گوشیم گلکسیe5هستش.سم ۲گوشم فعال نمیشه میخواستم بدونم چطوری فعالش کنم؟

 58. avatar
  در بهمن ۲۱, ۱۳۹۴ ۶:۵۸ ق.ظ سارا پاسخ داده است : #

  من یک گوشی دو سیم کارته سونی اکسپریا دوال e دارم، اما فقط یک سیم‌کارت دارم. بعضی وقتها متوجه میشم که نوتیفکیشن «غیرفعال SIM2» دریافت شده. آیا این پیغام همینطوری خودش بدون اینکه اصلن سیم‌کارت دومی درکارباشه هم میاد یا اینکه معنی‌ش اینه که کسی در غیاب من یه سیم‌کارت روی گوشیم انداخته و ازش استفاده کرده و بعدش غیرفعالش کرده؟

 59. avatar
  در اسفند ۶, ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷ ق.ظ مرضیه پاسخ داده است : #

  باسلام.
  من j5سامسونگ دارم.۲تا سیم کارت روشه.یکی رایتل یکی هم ایرانسل.حالت ۲سیم همزمان فعال داره ولی هرچی میزنم فعال نمیشه.یا سیم۱به ۲ فعال میشه یا سیم۲به۱٫
  ولی من میخوام هردوسیم باهم فعال باشن.
  سیم۱ هم تماس وهم اس ام اسش فعاله .ولی اگه به سیم ۲ تماس بگیره برقرارمیشه ولی اس که بدن نمیاد و منم نمیتونم با سیم۲ اس بدم تماسم نمیشه گرفت باهاش!!!(فرقی نداره ایرانسل یا رایتل روسیم۱ باشه.کلا سیم۱ درست کارمیکنه!!)
  لطفا راهنماییم کنید.

 60. avatar
  در فروردین ۱۹, ۱۳۹۵ ۵:۰۸ ق.ظ فاطمه پاسخ داده است : #

  سلام .. یه سوال من گوشی دوسیم کارته ی گلکسی j7 دارم و میخوام که موقع پیام دادن یا تماس فقط بتونم با یه سیم این کارو انجام بدم
  ولی جفت سیم کارت ها پیام و تماس رو دریافت کنن

 61. avatar
  در خرداد ۱۰, ۱۳۹۵ ۴:۴۵ ق.ظ Sudabe پاسخ داده است : #

  سلام، خسته نباشید
  من گوشیم سامسونگ دوسیم کارته است ،‌یکیشون خط ایرانسل و‌دیگری خط ثابت همراه اول ،‌الان که نت رو فعال میکنم که با ایرانسل بیام ،‌از حجم بسته ایرانسل کم نمیکنه ،‌و فقط روی خط ثابت هزینه میندازه ،‌چرا ؟!
  و اینکه من توی تنظیمات سیم کارت ایرانسل رو انتخاب میکنم ،‌اما نمیدونم چرا باز هزینه میندازه رو اون یکی خط
  راهنمایی کنید
  سپاس گذارم از لطفتون

 62. avatar
  در خرداد ۱۰, ۱۳۹۵ ۴:۴۷ ق.ظ Sudabe پاسخ داده است : #

  سلام خسته نباشید
  من گوشیم سامسونگ دوسیم کارته است
  که یکیش خهط ثابت و دیگری ایرانسل
  نت رو که فعال میکنم با خط ایرانسل ،‌اما از بسته ایرانسل کم نمیکنه و فقط هزینه رو روی خط ثابت میندازه
  توی تنظیمات ، سیم کارت ایرانسل رو هم انتخاب میکنم ،‌اما بازم اینجوری میشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  صمیمانه سپاسکذارم

 63. avatar
  در مهر ۱۰, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۶ ب.ظ نیلو پاسخ داده است : #

  سلام من گوشی k10ال جی دارم چجوری هنگام تماس ازم بپرسه کدوم سیمکارت موردنظرتونه؟اخه همش روسیم کارتی که شماره روشه تماس میگیره نمیپرسه کدومو میخاید؟

  • avatar
   در مهر ۱۰, ۱۳۹۵ ۱۱:۱۶ ب.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   با سلام
   در تنظیمات
   مدیریت سیم کارت بزنید
   اولویت را انتخاب کنید
   یا اینکه علامتی را بزنید که هر بار از شما قبل از تماس بپرسد
   در حال حاضر شما دیفالت یک سیم را انتخاب کرده اید

 64. avatar
  در مهر ۱۵, ۱۳۹۵ ۱:۵۰ ب.ظ سمیه پاسخ داده است : #

  سلام . من قبلا یه سیم کارت ایرانسل داشتم. ولی حالا یه سیم کارت رایتل ام گرفتم . گوشی ام دو سیم کارته است . هر دو تا رو رو گوشی ام نصب کردم و برای رایتل شارژ خریدم تا بتونم اونو فعال کنم . ولی وقتی پیام فرستادم با ایرانسل ام پیام فرستاد . چیکار کنم با رایتل ام ام بتونم پیام بفرستم و فعالش کنم لطفا راهنمایی ام کنین . با تشکر

  • avatar
   در مهر ۱۶, ۱۳۹۵ ۴:۳۴ ق.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

   در تنظیمات دیفالت سیم کارت را مشخص نمایید روی رایتل بگذارید

 65. avatar
  در مهر ۲۱, ۱۳۹۵ ۱۲:۰۵ ب.ظ tofigh پاسخ داده است : #

  اقا یه سوال گوشی من دو سیم کارته میخوام از نرم افزار با یک سیم استفاده کنم و اون سیمو بدون اینکه در بیارم غیر فعال کنم یعنی ممکنه یعنی ممکنه سیم کارت یکم شارز نداشته باشه بخوام از سیم دو با نرم افزارا استفاده کنم بدون این که جابه جا کنم چیکارباید کرد

  • avatar
   در آبان ۷, ۱۳۹۵ ۱:۳۴ ق.ظ فرزین پاسخ داده است : #

   فک کنم باید #۲۱# رو بزنی

 66. avatar
  در آبان ۷, ۱۳۹۵ ۱:۳۳ ق.ظ فرزین پاسخ داده است : #

  دوستان من دو سیم کارت دارم اگر هر کدام از سیم کارت ها در سیمکارت یک باشد هنگامی که با سیم ۲ هم زنگ بزنم دوباره شماره سیم یک میافتد در واقع یکی از سیم هایم غیر فعال و دیگری روی هر دو سیم کار میکند سیم کارت هم سالم است
  چگونه درستش کنم؟؟

 67. avatar
  در آذر ۱۷, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱ ب.ظ م. معینی پاسخ داده است : #

  با سلام. در گوشی های فعال با دو سیم کارت چگونه میتوان فهمید که کدام علامت انتن مربوط به کدام سیم کارت است. ممنون از راهنمایی که میفرمایید.

 68. avatar
  در آذر ۱۷, ۱۳۹۵ ۱۱:۰۵ ب.ظ م. معینی پاسخ داده است : #

  با سلام. در گوشی های فعال با دو سیم کارت چگونه میتوان فهمید که کدام علامت انتن مربوط به کدام سیم کارت است. مدل گوشی من سامسونگ گالکسی اس سون ایج ممنون از راهنمایی که میفرمایید.

 69. avatar
  در دی ۷, ۱۳۹۵ ۹:۳۹ ق.ظ رها پاسخ داده است : #

  سیمکارت دوم رامیگذارم کارنمیکند

 70. avatar
  در بهمن ۲۹, ۱۳۹۵ ۳:۰۳ ق.ظ فریناز پاسخ داده است : #

  سلام.من گوشی سامسونگ( ۲۰۱۶)galaxyA5چند روز سیم کارت دومم مشکل پیدا کرده .انگار که گوشی یه سیم کارتس.مشکل از سیم کارتمم نیست.چون با محل سیم شماره ۱ جابه جاش کردم و سالم بود‌.راهی برای رفع این مشکل دارین؟

 71. avatar
  در اسفند ۱۵, ۱۳۹۵ ۶:۴۱ ق.ظ fateme پاسخ داده است : #

  سلام من گوشیم htc desire 826 با سیم کارت رایتل بعد وارده یه منطقه هایی که میشم انتنش میپره باید چیکار کنم؟؟قبلا درست بود ولی الان اینجوری شده سیم کارتمم درسته

 72. avatar
  در تیر ۱۲, ۱۳۹۶ ۵:۲۶ ق.ظ مریم پاسخ داده است : #

  چگونه سیم کارت پیش فرض برای تماس انتخاب کنم،برای تماس گوشی فقط ازسیم یک استفاده میککند وازمن سوال نمیکند که کدام سیم استفاده شود ،اوایل میپرسید ولی الان نه،گوشیم ایسوز هست،منو شو پیدانمیکنم

 73. avatar
  در آبان ۱۵, ۱۳۹۶ ۳:۳۸ ب.ظ شقایق پاسخ داده است : #

  سلام. خسته نباشید.
  ببخشید گوشیه من سامسونگ j7 2016 هستش.
  دوتا سیمکارت یکی همراه اول یکی ایرانسل روی گوشیم گذاشتم.
  از اینترنت سیمکارت ایرانسلم استفاده میکنم اما میخوام تماسهاش بسته باشه و فقط اینترنت استفاده بشه.
  چطور میتونم سیمکارت رو خاموش کنم اما اینترنت اون روشن باشه؟

 74. avatar
  در فروردین ۲۷, ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳ ب.ظ ميلاد درويش پاسخ داده است : #

  بعد از بروز رسانی تماس صوتی شما فعال است

دنبالک

 1. دو سیم کارتی های آندروید سونی | وبلاگ بازار مازار - بهمن ۱۰, ۱۳۹۱

  […] مختلفی در خصوص بهترین مدل های گوشی های دو سیم کارت  و نحوه عملکرد آنها  مطالبی بیان شد و با توجه به علاقه مندی کاربران دو گوشی […]

 2. چطوری تماس زنگ صوتی تلگرام رو فعال کنیم - فروردین ۲۵, ۱۳۹۶

  […] گوشی‌های دو سیم کارتی چگونه کار میکنند؟ | وبلاگ بازار م… […]

نظر شما چیست