اینترنت

گوگل مپ هم اکنون می تواند وضعیت آب و هوا را نیز به شما نشان دهد!

گوگل سرویس نقشه ی خود (گوگل مپ) را با یک لایه ی آب و هوا که وضعیت های آب و هوای فعلی را اعلام کرده و آب و هوای پنج روز آینده را نیز برای محل های مختلف در سراسر دنیا پیش بینی می کند به روز رسانی کرده است.

کاربران سرویس گوگل مپ که لایه ی آب و هوای جدید را فعال نموده اند (فعال سازی آن از گوشه ی سمت راست بالای سرویس گوگل مپ قابل دسترسی است) زمانی که کوچکنمایی می کنند می توانند دما و وضعیت های آب و هوا که توسط آیکون های ابر و باران مشخص شده اند را مشاهده کنند. کاربران همچنین می توانند برای بدست آوردن گزارش های جزئی تری از یک منطقه ی خاص بزرگنمایی کرده و یا بر روی آیکون آب و هوا کلیک کنند.

گزارش های آب و هوای گوگل مپ از منبع weather.com اطلاعات خود را می گیرند، و U.S. Naval Research Lab نیز ویژگی پوشش ابر بر روی منطقه که توسط گوگل مپ نمایش داده می شود را ارائه کرده است.

گوگل اضافه کردن امکان لایه ی آب و هوا به سرویس نقشه ی خود را ابزار مفیدی دیده که به کاربران این امکان را می دهد که برای سفرهای بهتر و یا پی بردن به شرایط آب و هوایی که خود آنها، دوستان و یا خانواده شان در آنچا سکونت دارند از آن استفاده کنند.

زمان انتشار این امکان جدید گوگل یک هفته پس از یک مشارکت بین کانال آب و هوا و توییتر می باشد.

در ویدیوی حاضر، راهنمایی برای استفاده از این سرویس جدید گوگل را مشاهده می کنید:

لینک ویدیو در یوتیوب

منبع

دنبالک

  1. گوگل مپ هم اکنون می تواند وضعیت آب و هوا را نیز به شما نشان دهد! - انجمن هاي شهر مجازي لرستانيها - مرداد ۲۷, ۱۳۹۰

    […] اکنون می تواند وضعیت آب و هوا را نیز به شما نشان دهد! گوگل مپ هم اکنون می تواند وضعیت آب و هوا را نیز به شما نش…گوگل مپ هم اکنون می تواند وضعیت آب و هوا را نیز به شما […]

نظر شما چیست